از بین بردن موهای بدن

بهترین روش از بین بردن موهای زائد بدن برای خانم‌ها چیست؟

از بین بردن موهای زائد یکی از روال‌های زیبایی منظم برای خانم‌ها است که البته به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. بنابراین، نمی‌توان گفت که بهترین روش از بین بردن موهای زائد بدن برای خانم‌ها چیست؛ چون مجموعه‌ای از راه‌های مطمئن و ایمن برای این کار وجود دارد که می‌توان با توجه به وضعیت خود، بهترین روش را انتخاب کرد.

بیشتر بخوانید : سوالات متداول لیزر موهای زائد صورت که ممکن است برای شما هم پیش بیاید!

همچنین، ممکن است بخواهید از چندین روش برای از بین بردن موهای زائد در قسمت‌های مختلف بدن خود استفاده کنید. در اینجا شما را با مجموعه‌ای از پیشنهادها به عنوان بهترین روش از بین بردن موهای زائد بدن آشنا می‌کنیم. هر یک از این راه‌ها به تنهایی می‌توانند بهترین روش از بین بردن موهای زائد بدن برای شما باشند!

لینک مستقیم خرید اسپری موبر بدن هرمودر مدل Magnolia

 

استفاده از موچین:

با استفاده از موچین می‌توان موهای مناطق کوچکی از بدن را ریشه بیرون آورد. این روش ۳ تا ۸ هفته دوام می‌آرود. استفاده از الکل قبل و بعد از برداشتن موها با موچین، احتمال ابتلا به عفونت و جوش را کاهش می‌دهد.

اصلاح با تیغ:

با استفاده از تیغ دستی یا برقی می‌توان موها را از قسمتی بسیار نزدیک به پوست جدا کرد. البته شایعه‌ای قدیمی وجود دارد که می‌گوید اصلاح موها باعث رشد بیشتر آن‌ها می‌شود که خوشبختانه صحت ندارد.

برای این منظور، بهتر است از تیغ‌های یک بار مصرف استفاده کنید. ابتدا پوست خود را مرطوب و از کرم یا لوسیون اصلاح استفاده کنید. سپس تیغ را در جهت رشد موها بکشید. این بهترین روش از بین بردن موهای زائد بدن برای همه نقاط بدن قابل استفاده است و بین ۱ تا ۳ روز دوام دارد.

از بین بردن موهای بدن

وکس یا موم:

روش کار به این صورت است که موم چسبنده را روی پوست می‌گذارید؛ سپس روی آن را با نوارهای پارچه‌ای می‌پوشانید. وقتی موم خشک شد، نوارها را به سرعت از روی پوست بکشید تا موهای زائد بدن با آنها کنده شوند. این روش بین ۳ تا ۶ هفته دوام دارد؛ ولی ممکن است باعث قرمزی و التهاب پوست شود. برای انجام این روش باید موهای خود را از چند هفته قبل از استفاده از موم اصلاح نکنید.

لینک مستقیم خرید اسپری موبر بدن هرمودر مدل Blue Daisy

 

لیزر:

در این روش، ریشه موها با پرتوهای قوی لیزر نابود می‌شوند. استفاده از لیزر بهترین روش از بین بردن موهای زائد بدن است. مشاهده نتایج در روش لیزر بین ۶ تا ۱۲ جلسه طول می‌کشد. در ضمن، ممکن است مجبور شوید هر ۶ تا ۱۲ ماه یک بار آن را تکرار کنید. عوارض احتمالی استفاده از لیزر نیز تورم یا قرمزی است.

از بین بردن موهای بدن

کرم‌های موبر:

کرم‌ها یا لوسیون‌های موبر حاوی موادی هستند که ساختار موها را از بین می‌برند. این روش از چند روز تا چند هفته دوام دارد.

هورمون‌ها:

گاهی اوقات یائسگی یا شرایطی مانند سندروم تخمدان پلی‌کیستیک باعث افزایش رشد موها می‌شود. در این موارد، پزشک ممکن است با تجویز داروهایی نظیر قرص‌های ضد بارداری برای کاهش میزان هورمون‌های مرتبط با رشد موها، به از بین رفتن موهای زائد کمک کند.

 

 

اینستاگرام فروشگاه ستاره فرهنگ

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه