آیا کوتاه کردن مژه باعث بلند شدن آن می‌شود

راه‌های افزایش رشد مژه و زیبایی آن

بسیاری می‌گویند برای داشتن مژه‌های بلند و پرپشت، بهتر است آنها را کوتاه کنیم. اما این روش تا چه حد مؤثر است؟ در ادامه با “باستاره” همراه باش تا به تو بگوید آیا کوتاه کردن مژه باعث بلندی آن می‌شود یا خیر؟
این روزها شایعه‌ای درباره کوتاه کردن مژه بسیار شنیده می‌شود. افراد ادعا می‌کنند با کوتاه کردن نوک مژه می‌توان موجب بلند شدن و رشد بیشتر آنها شد. این افراد دلایل محکمی هم برای این ادعای خود ارائه می‌کنند. یکی از این دلایل، مقایسه رشد مژه با موهای سر است. گفته می‌شود همان طور که موهای سر با کوتاه کردن رشد بیشتری می‌کنند، وضعیت برای مژه هم همین طور است.
برای خانم‌هایی که هر روز از تقویت کننده مژه استفاده می‌کنند و از آن خسته شده‌اند، این خبر خوب و مسرت بخشی است. اما آیا واقعاً می‌توان با کوتاه کردن چند میلیمتر از نوک مژه‌ها یا چیدن کامل آنها با قیچی، از شر تمامی محصولات تقویتی مژه خلاص شد؟
جواب ما به تو خیر است! ابتدا باید بدانی که کوتاه کردن مو موجب تحریک رشد نشده و تنها انتهای مرده موها را از بین می‌برد تا موها نرم‌تر و تازه‌تر بشود که ظاهراً شبیه به رشد بیشتر است.


متأسفانه زمانی که مژه خود را کوتاه می‌کنی، ممکن است نوک چند تار مژه‌های خود که مرده هستند را از بین ببری، اما در کل باعث می‌شود رشد مژه‌های خود را آهسته‌تر کنی. در نتیجه، مژه‌های تو مدت طولانی‌تری کوتاه باقی می‌مانند که دقیقاً نتیجه عکس چیزی است که به دنبال آن بودی!
به علاوه، نزدیک کردن قیچی به چشم هیچ وقت ایده خوبی نیست. با این کار ممکن است مشکلاتی برای چشم‌های خود مانند گرفتگی غدد اشکی یا حتی عفونت چشمی ایجاد کنی.
مالیدن روغن زیتون به مژه‌ها باعث تقویت آن‌ها می‌شود. روغن زیتون به خاطر خاصیتی که دارد مژه‌ها را بلندتر و مقاوم‌تر می‌کند. یکی از بهترین داروهای خانگی برای دست یابی به مژه‌هایی بلند و زیبا روغن زیتون است.
وازلین خالص اگر به طور منظم برای مژه‌ها استفاده شود تاثیر شگفت انگیزی دارد. مالیدن وازلین به مژه‌ها در شب‌ هنگام خواب به رشد سریع‌تر و ضخیم‌تر شدن مژه‌ها کمک می‌کند.
اضافه کردن برگ‌های چای سبز به آب گرم و سپس تماس دادن محلول حاصله به مژه‌های چشم، باعث رشد و سلامت آن‌ها می‌شود. چای علاوه بر خاصیت ضد عفونی کنندگی و پاک‌سازی که برای چشم دارد باعث بلندتر و ضخیم‌تر شدن مژه‌ها نیز می‌شود.
خیساندن برشی از لیمو برای چند روز در روغن زیتون یا روغن کرچک برای تقویت رشد مژ‌ه‌ها مناسب است.

برای تقویت مژه محصولات زیادی وجود دارد که برای دیدن و خرید آنها میتوانید روی این لینک کلیک کنید.

برای دیدن مقالات و محصولات بیشتر میتوانید از سایت باستاره دیدن فرمایید.

*لینک اینستاگرام ستاره

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه