دلایل خشکی پوست پا

خشک شدن پوست پا مشکلی است که در صورت ایجاد ترک‌های عمیق روی پوست می‌تواند منجر به ایجاد شکاف‌های دردناک روی پوست بشود. این شکاف‌ها می‌توانند هنگام راه رفتن بسیار دردناک شده و حتی دچار خونریزی شوند. پاشنه پا متداول‌ترین جایی است که روی آن ترک و شکاف ایجاد می‌شود. دلایل بسیار زیادی برای خشک شدن پوست پا وجود دارد که در ادامه آنها را خواهی خواند.

خشک شدن پوست پا به دلیل فشار:
ایستادن طولانی مدت روی زمین‌های سخت می‌تواند موجب خشکی پوست پا یا ترک خوردن آن بشود و تکرار بیش از حد آن به مدت چندین سال، می‌تواند به غده‌های تعریق داخل پاها آسیب رسانده و به صورت بالقوه موجب خشکی پوست پا گردد. همچنین اضافه وزن می‌تواند فشار بیشتری روی پاها وارد کند. برای جلوگیری از ایجاد ترک و خشکی پوست پا می‌توانی از کفش‌های طبی استفاده کنی.

برای مشاهده و خرید آنلاین انواع محصولات مراقبت از پا میتوانید روی این لینک کلیک کنید.

آیا می‌دانی چرا پوست پا خشک می‌شود

خشک شدن پوست پا به دلیل مصرف دارو:
استفاده از داروهایی مانند ادرارآورها و آنتی‌هیستامین‌ها می‌تواند موجب خشک شدن پوست پای تو بشود. مرطوب کردن پوست پاها با استفاده از یک مرطوب کننده بر اساس روغن می‌تواند راه مناسبی برای جلوگیری از خشک شدن پوست پاها باشد.

خشک شدن پوست پا به دلیل پوشیدن کفش‌های پشت باز:
پوشیدن کفش‌های پشت باز مانند صندل و دمپایی انگشتی می‌تواند موجب خشکی و ترک خوردن پوست پاشنه پا بشود. هنگام پوشیدن کفش‌های پشت باز، چربی پاشنه پا به دو سمت پخش شده و موجب افزایش فشار روی پاشنه پا می‌گردد که در نهایت باعث ایجاد ترک می‌شود.

خشک شدن پوست پا به دلیل آب گرم:
اگر پاهای خود را به مکرراً در معرض آب گرم قرار بدهی (چه حمام آب گرم، چه شستشوی پا با آب گرم)، موجب خشک شدن پوست پای خود می‌شوی. آب گرم چربی طبیعی پوست را از بین برده و باعث فرار رطوبت بیشتری از داخل آن می‌شود.

برای دیدن مقالات و محصولات بیشتر میتوانید از سایت باستاره دیدن فرمایید.

همچنین میتوانید از طریق اینستاگرام باستاره مارا همراهی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه