آیا فشار خون باعث ریزش مو می‌شود

یکی از علل ریزش مو

آیا فشار خون باعث ریزش مو می‌شود:فشار خون بالا از مشکلاتی است که برای هر کسی پیش می‌آید. مانند هر بیماری دیگر، فشار خون بالا هم تأثیرات جانبی بر روی بدن دارد. از این تأثیرات می‌توان به ریزش مو اشاره کرد. در ادامه “باستاره” توضیح می‌دهد چرا فشار خون باعث ریزش مو می‌شود؟

یک فرد بالغ به طور متوسط حدود ۱۰۰ هزار تار مو روی سر خود دارد. در روز حدود ۱۰۰ تار مو از دست می‌دهیم که بر اثر زمان، به صورت طبیعی جایگزین می‌شوند. ریزش مو متداول بوده و یکی از بخش‌های چرخه طبیعی رشد مو است. بنابراین، ریزش مو بیش از ۱۰۰ تا ۱۵۰ تار در روز را می‌توان به عنوان ریزش مو در نظر گرفت.

برای دیدن و خرید مستقیم محصولات ضد ریزش میتوانید روی این لینک کلیک کنید.

بیشتر بخوانید: “فواید استفاده از روغن بادام تلخ برای موها”

رشد مو هم مانند هر روند بیولوژیکی دیگری، به صورت چرخه‌ای انجام می‌شود. ساقه مو برای تبدیل به فولیکول شکل گرفته و تغذیه می‌شود. در طول این دوره عمر، مو سه حالت متفاوت را پشت سر می‌گذارد. وقوع هر گونه خللی در این چرخه، منجر به جهشی به سمت مرحله آخر رشد مو (ریزش مو) می‌شود.

آیا فشار خون باعث ریزش مو می‌شود

چرا فشار خون باعث ریزش مو می‌شود؟
داروهای کنترل فشار خون با دخالت در چرخه طبیعی رشد مو باعث ریزش مو می‌شوند. اما پس از گذشت ۲ تا ۴ ماه پس از مصرف دارو، ریزش مو مشهود خواهد شد. در این حالت، فولیکول به مرحله استراحت رفته و زودتر از موعد ریزش می‌کند.

ریزش مو به دلایل دارویی هم به اندازه ریزش مو به هر دلیل دیگری می‌تواند اعتماد به نفس افراد را تحت تأثیر قرار بدهد. اما در مورد داروهای کنترل فشار خون بالا، خوشبختانه پس از قطع مصرف دارو، موها به تدریج به حالت اولیه خود بازمی‌گردند. همچنین شدت و میزان تأثیر داروی کنترل فشار خون بر ریزش مو، بستگی به دوز دارو و میزان شدت بیماری است.

برای دیدن محصولات و مقالات بیشتر میتوانید از سایت ما دیدن فرمایید.

همچنین میتوانید از طریق اینستاگرام ستاره نیز مارا دنبال کنید.

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه