آیا علت ریزش موی سر در زنان را می‌دانی

علل ریزش مو در زنان

موهای بلند یا کوتاه، ممکن است به دلایل مختلفی دچار ریزش بشوند که در این شرایط حتماً باید به پزشک مراجعه کرد. اگر درباره علت ریزش موی سر در زنان کنجکاو هستی، با مطالعه این صفحه می‌توانی با دلایل این مشکل موها بیشتر آشنا شوی.

ریزش موی بیش از حد می‌تواند نگران‌کننده و ترسناک باشد؛ ولی با توجه به علت ریزش موی سر در زنان اغلب راه حلی برای رفع آن وجود دارد. در اینجا ۱۰ علت ریزش موی سر در زنان را بخوان.
۱. کمبود مواد مغذی: کمبود ویتامین D، اسید آمینه لیزین، مس و روی ممکن است باعث ریزش موها شود. همچنین، وقتی که پروتئین کافی مصرف نمی‌کنیم، با این مشکل روبه‌رو می‌شویم.

۲. عدم تعادل هورمونی: ترشح هورمون‌های زنانه پس از سن ۳۰ سالگی شروع به کاهش می‌کند که می‌تواند باعث ریزش مو شود. دامنه وسیعی از مسائل هورمونی وجود دارد که می‌تواند به ریزش مو بینجامد؛ از جمله مشکلات تیروئیدی، سندرم تخمدان پلی‌کیستیک (PCOS)، بارداری یا مصرف قرص‌های ضد بارداری.

۳. استرس شدید: استرس شدید می‌تواند موجب ریزش ناگهانی مو شود. در مقابل، کاهش استرس احتمال ریزش مو را کاهش می‌دهد.

۴. استفاده از محصولات حاوی مواد شیمیایی و سمی: لاریل سولفات سدیم (SLS) که تقریباً در تمام شامپوهای موجود در مغازه‌ها یافت می‌شود، به علت اثرات سمی بر سیستم ایمنی بدن، باعث ضعیف شدن فولیکول‌های مو می‌شود. شامپوهایی که از ترکیبات طبیعی ساخته شده‌اند، شامل SLS نیستند. رنگ موها نیز دارای مواد شیمیایی و سمی هستند.

برای مشاهده و خرید انواع محصولات ضد ریزش میتوانید روی این لینک کلیک کنید.

آیا علت ریزش موی سر در زنان را می‌دانی

۵. کاهش وزن ناگهانی و رژیم‌های سخت: ممکن است وزن خود را با یک رژیم غذایی سخت به سرعت کاهش دهی؛ اما ممکن است موهای خود را هم از دست بدهی!

۶. کشیده شدن موها: انواع مدل‌های مو که موها را تحت کشش قرار می‌دهند، می‌توانند باعث ریزش مو شوند.

۷. اثرات جانبی درمان سرطان: شیمی درمانی برای درمان سرطان یک علت ریزش موی سر در زنان است که باعث آسیب دیدن فولیکول‌های مو می‌شود.

۸. شرایط پزشکی: برخی بیماری‌ها می‌توانند علت ریزش موی سر در زنان باشند؛ مانند: پسوریازیس، آلوپشیا آرتا Alopcia Areta، فولیکولیت یا التهاب موضعی فولیکول‌های مو، درماتیت سبورئیک و…

۹. بالا رفتن سن: همراه با افزایش سن، میزان رشد موهای ما کاهش می‌یابد و تارهای مو نازک‌تر و ضعیف‌تر می‌شوند. بنابراین، پیر شدن نیز یک علت ریزش موی سر در زنان است.

۱۰. ژنتیک: ریزش موی ژنتیکی که ممکن است در هر سنی رخ دهد، می‌تواند علت ریزش موی سر در زنان باشد.

همچنین میتوانید برای دیدن محصولات و مقالات بیشتر از سایت باستاره دیدن فرمایید.

همچنین میتوانید از طریق اینستاگرام ستاره ما را همراهی کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه