آیا تیغ باعث پرپشت شدن مو می‌شود

پرپشت مو با تیغ 

واقعیت آن است که تراشیدن و سایر روش‌های رفع موهای زائد، هیچ تأثیری روی بافت، رنگ و یا سرعت رشد مو ندارند. قسمتی از مو که بالاتر از سطح پوست قرار دارد، بافتی مرده است و هر کاری که روی آن انجام دهی، روی رشد موهایت تأثیر نخواهد داشت. از آن جا که قابلیت انعطاف موهای کوتاه کم‌تر از موهای بلند است، مدتی پس از تراشیدن، در موقع لمس، حالت زبر و خشن پیدا می‌کنند و شاید به همین دلیل است که فکر می‌کنی تراشیدن موها باعث ضخیم‌تر شدن آن‌ها می‌شود.

برای مشاهده و خرید آنلاین انواع محصولات تقویت مو میتوانید روی این لینک کلیک کنید.

بنابراین، تصور پرپشت شدن موها و ضخیم شدن آن‌ها نیز به دنبال تراشیدن امری بی‌اساس است. تراشیدن موهایت تنها باعث قطع ساقۀ مو می‌شود و نقشی در جلوگیری از ریزش مو و یا افزایش تعداد موها ندارد. البته “ستاره” باید دو نکته را در این جا به تو بگوید: یکی این که با بلندتر شدن موها، نوک مو به تدریج نازک می‌شود. اما وقتی مویی تراشیده می‌شود، نوک آن به طور ناگهانی قطع شده و حالتی زبر و برنده پیدا می‌کند و در نتیجه به نظر می‌رسد موها ضخیم‌تر شده‌اند؛ در حالی که قطر واقعی آن تغییری نکرده است.
نکتۀ دوم آن که کوتاه کردن موها باعث کاهش آسیب‌های محیطی به ساقۀ مو می‌شود و در نتیجه در مواقعی که ریزش مو ناشی از کشش و یا شکستن ساقه مو باشد، کوتاه کردن مو بسیار مؤثر است.

این تصور اشتباه شاید ناشی از آن باشد که موهای کوتاه پس از تراشیدن حالت سیخ سیخ پیدا می‌کنند و در نتیجه مو پرپشت نشان داده می‌شود. اما به مرور زمان با بلندتر شدن مو، حالت سیخ سیخ بودن آن از بین می‌رود و مو به حالت قبلی خود به نظر می‌آید.

برای دیدن محصولات و مقالات بیشتر میتوانید از سایت باستاره دیدن فرمایید.

همچنین میتوانید از طریق اینستاگرام باستاره مارا همراهی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه