آموزش اتو کشیدن مو

آموزش اتو کشیدن مو در منزل یکی از جذاب‌ترین موضوعاتی است که هر خانمی دوست دارد یاد بگیرد. بیشتر خانم‌ها حتی برای یک بار هم که شده در آرایشگاه یا منزل از اتوی مو استفاده و موهایشان را با آن صاف کرده‌اند. اگر می‌خواهید موهایتان را به روش صحیح خودتان در منزل اتو بکشید، بدون این که به آنها آسیب برسانید، در ادامه آموزش اتو کشیدن مو را از زبان ما بخوانید.

آموزش اتو کشیدن مو که در اینجا نکته‌های مهم مربوط به آن را می‌خوانید، به شما کمک می‌کند که خودتان آرایشگران موهایتان باشید و به سرعت و در منزل موهایتان را صاف کنید.

ارائه انواع خدمات تخصصی آرایش مو در سالن زیبایی “ستاره فرهنگ”

آموزش اتو کشیدن مو

۱. شست‌وشوی موها:

نخستین نکته در آموزش اتو کشیدن مو این است که پیش از آن که موهای خود را اتو بکشید، آنها را با نرم‌کننده شست‌وشو دهید و به کمک سشوار خشک کنید. همچنین، باید کمی واکس یا کرم مو به موهایتان بزنید و بعد آنها را اتو بکشید تا مانع سوختن موهایتان بشوید.

۲. تنظیم دمای اتوی مو

صبر کنید تا اتوی مو کاملاً‌ داغ شود؛ سپس کار خود را آغاز کنید. اگر می‌خواهید موهایتان به طور کامل صاف شوند و تا مدتی طولانی حالت خود را حفظ کنند، از داغ بودن اتوی مو اطمینان حاصل کنید. در مقابل، دقت کنید که حرارت اتو بیش از حد نیز نباشد تا موجب سوختن و آسیب دیدن موهایتان شود.

یکی از نکته‌های مهم در آموزش اتو کشیدن مو این است که درجه حرارت اتو مو ارتباط مستقیمی به جنس موهای شما دارد. موهای وز و ضخیم باید با درجه حرارت بیشتری اتو شوند. در مقابل، برای موهای نازک و صاف باید از درجه حرارت کمتری استفاده شود.

۳. تمیز کردن اتو:

پیش از استفاده از اتوی مو آن را تمیز بکنید تا هیچ گرد و غباری روی آن نباشد.

۴. شانه مردن موها:

پیش از اتو کشیدن موها، آنها را شانه کنید تا اتو بهتر روی موها تأثیر بگذارد.

۵. تقسیم کردن موها به دسته‌های کوچک:

راهنمای آموزش اتو کشیدن مو به شما می‌گوید که ابتدا موهایتان را به دسته‌های کوچک تقسیم کنید و سپس با دقت اتو بکشید.

۶. شیوه شروع کردن کار:

برای اتو کشیدن مو حتماً این کار را از موهای قسمت پشت سر شروع کنید و سپس به سمت جلوی سر بیایید. این روش آرایشگران حرفه‌ای است.

آموزش اتو کشیدن مو

۷. تکرار اتوکشی:

اگر موهایتان مجعد و وز است یا زیاد حالت دارد، باید آنها را چندین بار (۲ یا حتی ۳ بار) اتوکشی کنید. فقط مراقب باشید که اتو را خیلی به پوست سرتان نزدیک نکنید تا پوستتان نسوزد.

۸. شیوه اتو کشیدن:

در آموزش اتو کشیدن مو همیشه می‌گوییم که موها را از بالا به پایین اتو بکشید و اتوی مو را تا قسمت انتهای موها ببرید. با تکرار این کار، موهایتان صاف می‌شوند. دقت کنید که اتو را به مدت طولانی روی یک بخش از موها بی‌حرکت نگه ندارید تا به موهای خود آسیب نزنید.

۹. استفاده از اسپری مو:

اگر پس از اتو کشیدن مو موهایتان به سرعت وز می‌شوند، بعد از اتو کشیدن هر قسمت از موها روی آنها اسپری تثبیت‌کننده بزنید تا حالت آنها را ثابت نگه دارید.

۱۰. مراقبت از مو:

پس از اتو کشیدن مو سعی کنید از محصولات مراقبت از موی مناسب مثل سرم‌ها استفاده کنید تا هم وز موها را کاهش دهید و هم باعث درخشان شدن، حفظ سلامتی و تقویت موهای خود بشوید.

خرید انواع محصولات مراقبت از مو از فروشگاه اینترنتی باستاره

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه