آرایش چشم پف دار

۷ نکته برای زیبایی و آرایش چشم پف دار

چشمان خانم‌ها اغلب به دنبال یک روز کاری سخت و خستگی زیاد، پف می‌کند! مهمان ناخوانده‌ای که پس از شب بیداری زیاد، به سراغ چشمان ما می‌آید! البته مسائل دیگری نیز باعث پف کردن دور چشم‌ها می‌شوند که ناشی از احتباس آب در این منطقه، آلرژی و تغییرات هورمونی بدن هستند. هنگامی که گریه می‌کنیم هم چشمانمان متورم و پف‌دار می‌شوند. در حقیقت، چشم‌های پف‌دار نتیجه واکنش بدن ما است که باعث می‌شود خون بیشتری در اطراف چشم‌ها جریان یابد. هنگامی که صبح از خواب بیدار می‌شوید و چشم‌های خود را پف‌کرده می‌یابید، چند ساعت طول می‌کشد تا این پف و تورم بخوابد؛ اما شما زمان زیادی برای صبر کردن ندارید! چشم‌های پف‌کرده مشکل شایعی در میان زنان بالای ۳۰ سال است. برای رفع این مشکل می‌توانید از درمان‌های طبیعی مانند برش خیار، سیب‌زمینی خام یا کیسه یخ استفاده کنید. در کنار این روش‌ها، دانستن ترفندهایی برای آرایش چشم پف دار به شما کمک خواهد کرد.

آرایش چشم پف دار

لینک خرید انواع محصولات آرایشی چشم و ابرو در فروشگاه اینترنتی باستاره

 

برای پف بالای چشم‌ها اگر بخش بالایی چشم‌های شما پف کرده است، می‌توانید با استفاده از سایه تیره رنگ چشم، تا حدی آن را پنهان کنید. دو رنگ سایه تیره و روشن را انتخاب کنید. سایه تیره‌تر را روی بخش بالایی و چین‌دار پلک‌ها بزنید و از سایه روشن‌تر روی قسمت بالای مژه‌ها در تمام پلک استفاده کنید.

برای پف زیر چشم‌ها زمانی که پف چشم‌ها قابل توجه است، استفاده از سایه تیره‌تر نسبت به سایه روشن‌تر به کار رفته در بقیه صورت، کمک می‌کند این مسئله را پنهان کنید. ابتدا، کانسیلر را در سراسر پلک چشم‌ها پخش کنید، از خط مژه‌ها تا ابرو. حالا با استفاده از خط چشم، خطی را روی پلک بالا و در امتداد مژه‌ها بکشید. کار خود را با سایه زدن تمام کنید؛ سپس از ریمل مژه و ابرو استفاده کنید.

در ضمن، می‌توانید لایه نازکی از یک کرم پودر براق و درخشان را زیر چشم و بالای استخوان گونه خود بمالید. درخشش این کرم، توجه را از پف‌کردگی چشم‌ها منحرف می‌کند. این نکته بسیار مهم است که برای پلک پایین از خط چشم استفاده نکنید. پس از اتمام آرایش هم می‌توانید دو کیسه یخ را روی پلک‌های پایین خود قرار دهید تا تورم و پف را به حداقل برسانید.

 

در کنار این روش‌ها، دانستن ۷ ترفند زیر برای آرایش چشم پف دار به شما کمک خواهد کرد :

۱. حلقه‌های سیاه دور چشم‌ها را با کانسیلر بپوشانید.

۲. ریمل زدن باعث جلوه کردن بیشتر مژه‌ها و مخفی ماندن پف چشم‌ها می‌شود.

۳. ابروهای ضخیم‌تر، توجه را از روی چشمان پف کرده منحرف می‌کند.

۴. استفاده از کرم پودر یا کانسیلر درخشان زیر چشم‌ها کمک زیادی به شما می‌کند.

۵. به کمک یک مداد چشم سفید، می‌توانید چشمان خود را شاداب‌تر نشان دهید. ترفندی که بیشتر خانم‌ها آن را نمی‌دانند.

۶. ویتامین K پف دور چشم‌ها را کم می‌کند. بنابراین، مطمئن شوید که کرم دور چشم شما دارای مقادیر قابل توجهی از این ویتامین است.

۷. روی پلک بالا، خط چشم زیبایی بکشید. خط چشمی که زیاد هم ضخیم نباشد؛ ولی تمیز و حالت‌دار رسم شده باشد.

 

 

 

اینستاگرام فروشگاه ستاره فرهنگ

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه